Tévhitek és mítoszok Budapest ostromával kapcsolatban

Közszájon forog néhány olyan legenda Budapest ostromáról, amelyeket mindannyian igaznak hiszünk. A legújabb történeti kutatások azonban megkérdőjelezik például Osztyapenkó általunk eddig ismert történetét vagy a háromnapos szabad rablás elrendelését.

Forrás: Fortepan / Erky-Nagy Tibor

Tovább…

Ki volt Hitler apja, és hogyan hatott a fiára?

Ma már köztudott, hogy a személyiségünket alapvetően meghatározzák a gyerekkori, a szülői házban szerzett tapasztalatok. Vajon hogyan hatott a családja, az apja Adolf Hitlerre? Mennyire befolyásolta a nézetei és a személyisége alakulását?

Tovább…

Így halnak meg a diktátorok

Jó lenne azt mondani, hogy minden diktátort elűznek a hatalomból, majd jól megbüntetik őket. Ez azonban sajnos nem minden esetben történik így. Többségük ágyban, hosszú betegség után hal meg, és csak néhányan vannak, akiket valóban kivégeznek.

Tovább…

Élet Kim Dzsongun Koreájában

Az észak-koreai rezsim évtizedek óta szinte hermetikusan elzárja alattvalóit a külvilágtól. Mostanában mégis egyre több információ szivárog oda-vissza, és egy picit jobban betekintést nyerhetünk az egyik legdurvább, ma is létező kommunista diktatúra hétköznapjaiba.

Forrás: Wikipedia.org

Tovább…

Így éltek Pompejiben

Rengeteg film, regény, könyv született már Pompeji pusztulásáról. Arról viszont sokkal kevesebbet írnak, hogyan éltek a pompejiek a kitörés előtt. Milyen volt a hétköznapi élet a városban?

Tovább…